Zbliża się Wszystkich Świętych – zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych

Zbliża się 1 listopada, dzień Wszystkich Świętych. To czas, w którym odwiedzamy groby swoich bliskich na cmentarzach. Aby nic lub nikt nie zakłócił nam nastroju spokoju i zadumy pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie. Również gołdapscy policjanci w tym szczególnym okresie będą czuwali nad bezpieczeństwem użytkowników dróg i osób odwiedzających cmentarze.

Już za kilka dni obchodzić będziemy Święto Zmarłych. Udamy się na cmentarze, aby uczcić pamięć naszych bliskich. W związku z tym Komenda Powiatowa Policji w Gołdapi informuje, że jak co roku na terenie powiatu wystąpią utrudnienia w ruchu w okolicach cmentarzy, dróg dojazdowych i głównych ciągów komunikacyjnych.

W trakcie tegorocznych działań „Znicz 2021” funkcjonariusze będą m.in.: czuwać nad utrzymaniem płynności ruchu i udzielać informacji kierowcom o czasowych zmianach w organizacji ruchu, eliminować z ruchu nietrzeźwych kierujących oraz pojazdy, których stan techniczny zagraża bezpieczeństwu. Jednocześnie z uwagi na panującą sytuację epidemiczną zachęcamy do odwiedzania grobów w inne dni, tak, aby 1-go listopada nie powstawały zbyt duże skupiska ludzi.

Spodziewane nieudogodnienia nastąpią od 30 października do 2 listopada:

·        na drodze krajowej nr 65 na odcinku Gołdap przejście graniczne z Federacją Rosyjską w okolicy cmentarza komunalnego przy ul. Gumbińskiej;

·        na drodze wojewódzkiej W-651 w Dubeninkach – cmentarz przy ul. Dębowej,

·        na drodze wojewódzkiej W-650 trasa Gołdap – Grabowo, cmentarz w Grabowie.

Przypominamy kierującym, że w obrębie cmentarza przy ul. Gumbińskiej w Gołdapi parking samochodowy usytuowany jest na ul. Zadumy. Nie będzie możliwe parkowanie pojazdów na drodze dojazdowej do parkingu.

W Grabowie miejsca parkingowe znajdować się będą w okolicy cmentarza oraz na parkingu przy kościele. Pojazdy będzie można również parkować na placu parkingowym w pobliżu miejscowej szkoły.

W Dubeninkach miejsca parkingowe znajdować się będą przy cmentarzu, Urzędzie Gminy jak również na parkingu przy kościele. Pojazdy będzie można również parkować na bocznej drodze znajdującej się za cmentarzem komunalnym.

Aby zmniejszyć ruch na drodze 1 listopada gołdapska placówka PKS udostępni autobus komunikacji miejskiej, który będzie kursował z centrum miasta na cmentarz przy ul. Gumbińskiej w Gołdapi. Rozkład jazdy będzie dostępny w lokalnych mediach.

Przypominamy, że na drodze krajowej nr 65 w kierunku przejścia granicznego z Federacją Rosyjską w okolicy cmentarza komunalnego przy ul. Gumbińskiej, jak również na drodze wojewódzkiej W-651 w Dubeninkach przy cmentarzu na ul. Dębowej będzie obowiązywać zakaz zatrzymywania się i postoju oraz ograniczenie prędkości. Należy więc bezwzględnie stosować się do poleceń policjantów kierujących ruchem oraz znaków drogowych, gdyż każde przewinienie będzie przez funkcjonariuszy egzekwowane.

KPP Gołdap

Comments are closed.