Zapraszamy na „Zażynki w Lisach” – 2021

1 sierpnia 2021 r. zapraszamy do Lis, gdzie oprócz żniwnej inscenizacji przygotowanej przez mieszkańców wsi Lisy, będzie można popróbować jedzenia regionalnego, rzemiosła, dawnych zabaw dla dzieci i dorosłych, dawnych prac polowych i domowych. Podczas „Zażynek w Lisach” usłyszycie polskie i ukraińskie pieśni ludowe, a całość zakończy zabawa wieczorna.

Program spotkania wzbogacą liczne konkursy m.in.: konkurs na „rzeźby ze słomy”, konkursy na najśmieszniejszego stracha na wróble, budowanie słomianej wieży i inne.

Odwiedzający nasze wydarzenie będą mogli skosztować tradycyjnych polskich i ukraińskich potraw oraz wziąć udział w licznych konkursach. 

Zapraszamy także rękodzielników i producentów tradycyjnych potraw do wystawiania się podczas Zażynek.

Regulamin konkursu, karta zgłoszenia oraz zgłoszenia stoisk poniżej. Termin zgłoszeń upływa 29 lipca 2021 r., zgłoszenia prosimy przesyłać na adres mailowy gofund@wp.pl.  Organizator zastrzega sobie prawo wyboru zgłaszanych stoisk.

Organizator: Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych “Nadzieja” w Lisach.

Wydarzenie wspierają: Gminny Ośrodek Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich,  mieszkańcy wsi Lisy oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Lisach.

Dofinansowano ze środków Gminy Banie Mazurskie i Powiatu Gołdapskiego.

 

Zażynki wlisach gm. Banie Mazurskie, pow. gołdapski 1 sierpnia 2021 godz. 15.00 - plac przy szkole Stowarzyszenie „Nadzieja” z Lis oraz mieszkańcy wsi Lisy zapraszają na bliskie spotkanie z polską i ukraińską kulturą ludową. W programie: - godz. 16:00 - inscenizacja żniwna w wykonaniu mieszkańców wsi Lisy z udziałem zespołów: Rominczanie z Dubeninek i Budzewiaki z Budzewa - konkursy i zabawy dla dzieci i dorosłych - pokazy rękodzieła i rzemiosła - konkurs na „rzeźbę ze słomy - regionalne jedzenie - wystąpią zespoły: Absolwent z Buder, Budzewiaki z Budzewa, Rominczanie z Dubeninek, Klub Seniora Tęcza z Bań Mazurskich, Lisiaki z Lis, Julia Karp - zabawa wieczorna z zespołem Axel Proline graficzny: Zbigniew Mieruński Organizatorzy: Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych "Nadzieja" w Lisach Wspiera: Gminny Ośrodek Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich, mieszkańcy wsi Lisy oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Lisach. Dofinansowano ze środków Gminy Banie Mazurskie i Powiatu Gołdapskiego

Comments are closed.