Zapraszamy na XI Jarmark Bożonarodzeniowy – 2019

Nadchodzą Święta Bożego Narodzenia – pragniemy przeżyć je jak najpiękniej w gronie najbliższych, kultywując staropolskie obyczaje, smakując tradycyjne potrawy, śpiewając kolędy. Wyjątkowe i najważniejsze w roku dni, są coraz bliżej, a to oznacza, że wielkimi krokami zbliża się kolejny, bo już jedenasty Jarmark Bożonarodzeniowy. Przedświąteczne spotkanie o niepowtarzalnej atmosferze odbędzie się w niedziele, 22 grudnia 2019 r. w godzinach 11.00-15.00 na Placu Zwycięstwa w Gołdapi.

Celem spotkania jest przypomnienie i prezentacja regionalnego oraz lokalnego dziedzictwa kulturowego związanego z tradycjami bożonarodzeniowymi.

Podczas uroczystości będzie można spotkać artystów, rękodzielników, rzemieślników i wytwórców produktów lokalnych. Pragniemy, aby miejski plac zamienił się w magiczny świat. Wypełniony mnóstwem zapachów świątecznych, światełek, choinek, aniołów…

Na Jarmarku na uczestników będą czekały fantastyczne atrakcje, m.in.,Św. Mikołaj, gry i zabawy. Poszukujący oryginalnych prezentów gwiazdkowych znajdą je na ponad 20 stoiskach, bogatych w artykuły świąteczne, rękodzieło, ozdoby, świece z miodu i rzeźby.

Najbardziej wyszukane podniebienia smakoszy znajdą tego dnia coś dla siebie wśród świątecznych wypieków, wędlin, sera i pieczywa regionalnego.

Wśród wielu atrakcji zapraszamy do udziału w konkursach na „Najpiękniejsze stoisko podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego” oraz do konkursu na „Najciekawsze przebranie podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego”.

Na zgłoszenia mailowe czekamy do 17 grudnia 2019 r.

Zapraszamy do udziału.

Organizatorami Jarmarku są: Starostwo Powiatowe w Gołdapi i Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny.
Współorganizatorzy: Dom Kultury w Gołdapi i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi.
Wsparcie medialne: goldap.info, goldap.org.pl, Radio 5.

Poniżej znajdziecie Państwo niezbędne dokumenty i pliki do pobrania:

Deklaracja_udzialu_w_Jarmarku_2019

Regulamin_konkursu_Na_najciekawsze_przebranie_podczas_Jarmarku_Bozonarodzeniowego_2019

Regulamin-konkursu-Na-najpiękniejsze-stoisko-sołectwa-podczas-Jarmarku-Bożonarodzeniowego_2019

Zgloszenie_do_konkursu__Najciekawsze_przebranie_2019

Zgloszenie_do_konkursu__Najpiekniejsze_stoisko_2019