Zapraszamy do udziału w Eko-pikniku

30 kwietnia 2016 r. na Placu Zwycięstwa w parku miejskim odbędzie się spotkanie „Eko-piknik – dziedzictwo natury i rzemiosła”.  Działanie jest realizowane z okazji Światowego Dnia Ziemi przypadającego 22 kwietnia. Wydarzenie organizuje Starostwo Powiatowe w Gołdapi i Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny.

Zapraszamy organizacje pozarządowe, instytucje kultury, szkoły, nadleśnictwa i inne podmioty zajmujące się szeroko pojmowaną ekologią i produktami lokalnymi do aktywnego uczestnictwa w kolejnym „Eko-pikniku”. Celem Spotkania jest promocja działań zgodnych z naturą, ekologicznym sposobem życia oraz ochrona dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego naszego regionu.

Podczas wydarzenia proponujemy wachlarz działań kulturalnych i edukacyjnych gwarantujących naukę i zabawę dla uczestników. Przygotowujemy prezentacje organizacji i instytucji zajmujących się gospodarką zasobami naturalnymi i ekologią, pokazami dawnych zawodów, stoiska ze sztuką, rękodziełem i zdrową żywnością. Prezentacjom tym towarzyszyć będzie żywa etno muzyka .

Podczas imprezy przewidziano przeprowadzenie zbiórki elektrośmieci „Jestem EKO–oddaję elektrośmieci” i zabawy edukacyjnej: „Ekologiczna zgaduj-zgadula”. Każda dorosła osoba, która przyniesie elektrośmieć, dostanie sadzonkę rośliny lub EKO–notes, a dzieci drewnianą zabawkę lub grę.

Wspierają nas: Dom Kultury w Gołdapi oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi.

Wsparcia medialnego udzielają: Radio 5, goldap.org.pl, goldap.info, Kurier Gołdapski.

Udział w „Eko-pikniku 2016” dla podmiotów niekomercyjnych jest bezpłatny.

Zapraszamy do współudziału w „Eko-pikniku 2016” oraz przesyłanie informacji dotyczących sposobu włączenia się w te wydarzenie. W załączeniu formularz zgłoszenia.

Na zgłoszenia mailowe czekamy do 22 kwietnia 2016 r.

Zachęcamy do udziału!

Deklaracja_udzialu_w_Eko_pikniku_2016