Z wizytą studyjną w Gołdapi

8 kwietnia 2016 r. w Gołdapi gościła grupa wybitnych studentów z Ukrainy i Białorusi. Młodzież spotkała się w Starostwie Powiatowym z sekretarzem powiatu Markiem Mirosem, który w imieniu starosty przywitał młodzież i przybliżył funkcjonowanie samorządu w Polsce na przykładzie naszego powiatu. Przy pomocy prezentacji multimedialnej przedstawił również dwa skrajne modele organizacji państwa – totalitarny i demokratyczny. Studenci chętni dzielili się swoimi spostrzeżeniami i dyskutowali na temat m.in. transformacji ustrojowej w naszym kraju.

Po spotkaniu w Starostwie goście udali się z wizytą do Powiatowego Urzędu Pracy.

Studenci z Białorusi i Ukrainy gościli w naszym powiecie w ramach realizacji przez Fundację „Borussia” projektu wizyt studyjnych Study Tours to Poland. Kilkunastodniowy pobyt młodzieży w Polsce to okazja do spotkań z liderami życia publicznego i gospodarczego regionu oraz możliwość poznania polskiego środowiska akademickiego i organizacji pozarządowych.