Z seniorami debatowali o bezpieczeństwie

W Starostwie Powiatowym w Gołdapi odbyła się debata, w której uczestniczyła liczna grupa seniorów. Rozmowy dotyczyły przede wszystkim bezpieczeństwa osób starszych w ruchu drogowym oraz zapobiegania oszustwom dokonywanym na ich szkodę. Wszystkim uczestnikom w trosce o ich bezpieczeństwo rozdano elementy odblaskowe oraz karty ICE. Spotkanie zorganizowano w ramach II edycji projektu „DOM, czyli Dzielnicowy Oddany Mieszkańcom”.

 

Nadal w całym kraju zdarzają się przypadki oszustw na „wnuczka” czy „policjanta”, gdzie ofiarami padają osoby starsze. Policjanci gołdapskiej komendy wiedzą jak ważna jest profilaktyka w tym zakresie i przez cały rok organizują spotkania z osobami szczególnie narażonymi na tego rodzaju oszustwa. Wczoraj jedno z takich spotkań odbyło się w Starostwie Powiatowym w Gołdapi.

W trakcie debaty omówiono metody jakie stosują oszuści w celu wyłudzenia pieniędzy oraz jak się zachować w przypadku kiedy podejrzewamy, że mamy do czynienia z naciągaczem. Policjanci zachęcali również seniorów do noszenia odblasków, podkreślając, że znacznie zwiększają one widoczność pieszego, a zatem wpływają na bezpieczeństwo. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali elementy odblaskowe oraz karty ICE. Ponadto, aby ułatwić kontakt z dzielnicowym każdy senior otrzymał długopis z numerem telefonu swojego dzielnicowego.

Spotkanie było również doskonałą okazją do promowania aplikacji mobilnych tj. Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB) oraz Mojej Komendy. Funkcjonariusze wytłumaczyli uczestnikom, że KMZB to innowacyjne narzędzie, mające służyć głównie poprawie bezpieczeństwa mieszkańców.

Zgromadzeni seniorzy aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, dzieląc się z funkcjonariuszami swoimi uwagami dotyczącymi m.in. poprawy bezpieczeństwa w powiecie gołdapskim.

Karty ICE, długopisy i odblaski zostały zakupione w ramach II edycji projektu „Dom, czyli Dzielnicowy Oddany Mieszkańcom” realizowanego w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpiecznie im. Władysława Stasiaka”.

Red. KPP w Gołdapi

Comments are closed.