Z Galwieć do Gołdapi, czyli młodzi z wizytą w Starostwie Powiatowym

W ramach przedsięwzięcia WikinG realizowanego pod Honorowym Patronatem Starostwa Gołdapskiego dla ludności z Galwieć jedno z zadań brzmi: „Jesteśmy młodymi mieszkańcami powiatu gołdapskiego.” Młodzi, czyli uczniowie i to dla nich zorganizowano 18 kwietnia br. wyjazd do Starostwa Powiatowego, aby mogli przyjrzeć się urzędniczej pracy.

Powitała ich jedna z pracownic – pani Anna Urszula Makowska, osoba znana gołdapianom. Czy jednak i młodym mieszkańcom pobliskiej wsi? Już teraz na pewno tak, gdyż spędziła z nimi kilkadziesiąt minut
w sali konferencyjnej i nie tylko. Opowiedziała młodym o  roli starostwa i o tym, jakie są jego najważniejsze zadania i z kim ono współpracuje. Następnie pani Anna oprowadziła uczniów po budynku Starostwa Powiatowego. Dziś mogą powiedzieć: „Mieliśmy możliwość wejścia do większości gabinetów poszczególnych wydziałów starostwa i dowiedzieć się, gdzie można załatwić konkretne sprawy. Ostatnim miejscem, do którego wstąpiliśmy, był gabinet najważniejszy – należał do pani Marzanny Wardziejewskiej. Tam zakończyliśmy nasze zwiedzanie. Podziękowaliśmy gospodarzom za gościnę, a sami otrzymaliśmy upominki na upamiętniające naszą wizytę”.

Co się zmieniło w świadomości uczniów klas IV-VIII z SP w Galwieciach? Niemało. Czy wszystko zapamiętają? Być może nie, ale już sami wiedzą, gdzie szukać, gdzie pytać i w jakim celu zawita zwykły mieszkaniec, aby załatwić sprawę w Starostwie Powiatowym.

                                                                                 Marta Łoboda i Ewa Jurkiewicz

Comments are closed.