XIV Przegląd Małych Form Teatralnych za nami

W dniach 15 – 16 października 2015 r. odbył się w Gołdapi „Zlot do Krainy Łowców Przygód”, na który przybyli uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Ostródy, Olszewa Węgorzewskiego, Mikołajek, Sokółki, Pisza, Kętrzyna, Ełku, Olecka, Filipowa i Gołdapi. Pierwszego dnia zlotu miały miejsce warsztaty teatralne, bębniarskie i plastyczne. Drugiego dnia w sali widowiskowej Domu Kultury odbył się Przegląd Małych Form Teatralnych – swój talent aktorski zaprezentowali uczestnicy 10 grup WTZ. Jury wyróżniło 3 najlepsze przedstawienia:
I miejsce Ostróda „Za- ręczyny”
II miejsce Ełk „Chory z urojenia”
III miejsce Mikołajki „Czerwony Kapturek szuka księcia…” oraz Gołdap „A ja w twoim wieku”
Zarówno pierwszego dnia, w uroczystym otwarciu zlotu, jak i w przeglądzie Małych Form Teatralnych udział wzięła i w jury zasiadła wicestarosta gołdapski Barbara Grażyna Senda. Wicestarosta podkreśliła, jak ważne jest to wydarzenie nie tylko dla zjeżdżających do Gołdapi aktorów, ale także dla publiczności przybywającej na Przegląd. Poznając twórczość teatralną osób niepełnosprawnych mamy okazję zweryfikować swój światopogląd. Albowiem nas – widzów, spotkania te ubogacają i kształtują naszą wrażliwość.
Przegląd Małych Form Teatralnych Osób Niepełnosprawnych dostarczył zarówno aktorom, jak i widzom wielu wrażeń, wzruszeń i radości. Z całą pewnością tegoroczny zlot można zaliczyć do udanych.