XI Eko Piknik

9 czerwca br. odbył się XI „Eko-piknik – dziedzictwo natury i rzemiosła” który w tym roku został połączony z konkursem kulinarnym dla Kół Gospodyń Wiejskich pn. „Bitwa Regionów”.

Pogoda dopisała i przyczyniła się do dużej frekwencji – mieszkańcy powiatu i goście chętnie spacerowali i korzystali z przygotowanych atrakcji. Do parku miejskiego przybyło wielu rękodzielników i rzemieślników oraz wytwórców swojskich wyrobów. Na stoiskach można było zakupić regionalne smakołyki takie jak wędliny, wypieki, sery i pieczywo, a także lokalne rękodzieło.

Uroczystego otwarcia imprezy dokonali: Starosta Gołdapski Krzysztof Kazaniecki, Przewodniczący Rady Powiatu w Gołdapi Piotr Rant, Burmistrz Gołdapi Konrad Kazaniecki, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Gołdapi Wioletta Anuszkiewicz, Zastępca Dyrektora KOWR Olsztyn Marek Zadernowski oraz Dyrektor Gołdapskiego Oddziału Banku Spółdzielczego w Gołdapi Edyta Gołąbek-Dadura. Starosta podkreślił, iż celem corocznych spotkań jest promocja działań zgodnych z naturą, ekologicznym sposobem życia oraz ochroną dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego naszego pięknego regionu.

Na stoiskach wiele się działo. Grupa Wolontariusze 18+ działająca przy Centrum Wolontariatu zorganizowała zbiórkę na rzecz bezdomnych zwierząt. Zbierane były koce, prześcieradła, miski, smycze, karma oraz preparaty do pielęgnacji psów i kotów. Za każdy gest serca można było otrzymać eko-prezent.

Przy stoisku Starostwa Powiatowego w Gołdapi czekało koło fortuny i mnóstwo gadżetów promocyjnych, które cieszyły się niesłabnącym zainteresowaniem wśród odwiedzających. Podczas imprezy odbyło się również rodzinne poszukiwane skarbów. Rodziny miały za zadanie odnaleźć ukryty skarb zabezpieczony serią zagadek, które prawidłowo rozwiązane tworzyły kod do jego otwarcia.

Podczas wydarzenia wyłoniono również zwycięzców konkursu na najciekawszy ekologiczny strój oraz stoiska Kół Gospodyń Wiejskich z Powiatu Gołdapskiego uczestniczących w konkursie kulinarnym „Bitwa Regionów”.

Na scenie wystąpiło wielu artystów, którzy umilili czas zebranym gościom.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za obecność!

Comments are closed.