„Wypożycz książkę – weź roślinę”

Wypożycz książkę - weź roślinę Chcesz przygarnąć roślinkę? Jeśli tak, zachęcamy do wzięcia udziału w akcji w ramach Międzynarodowego Dnia Ziemi Zapraszamy 22 kwietnia 2021 r. do Biblioteki Publicznej w Gołdapi Pamiętajmy o zachowaniu dystansu i obowiązujących obostrzeń sanitarnych

Międzynarodowy Dzień Ziemi to doskonała okazja do organizowania różnego rodzaju wydarzeń promujących ekologię, w tym akcje zbierania śmieci oraz sadzenia drzew. Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza czytelników do wypożyczalni dla dorosłych i dla dzieci w celu wymiany książek i odbioru rośliny.

Akcja ma na celu  poprawę świadomości dotyczącej efektów niszczenia środowiska naturalnego, do których zaliczyć można zanieczyszczenie powietrza, wody, czy globalne ocieplenie.

Międzynarodowy Dzień Ziemi to coroczne wydarzenie obchodzone w celu promowania ochrony środowiska, rozszerzania świadomości ekologicznej i życia w zgodzie z naturą. Idea obchodów Dnia Ziemi w tym dniu została zapoczątkowana w 1970 r. przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona. Wiele krajów obchodzi Dzień Ziemi zgodnie z proklamacją ONZ w dniu równonocy wiosennej, która przypada 20 lub 21 marca. Dodatkowo ONZ wyznaczyło datę 22 kwietnia jako Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi.

Comments are closed.