Wręczenie nagród laureatom konkursu rymowanki – kolorowanki :Razem bezpieczniej przez cały rok”

W miniony piątek w Starostwie Powiatowym w Gołdapi odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursach: literackim i plastycznym pn. „Razem bezpieczniej przez cały rok…”. Jego uczestnikami mogły być dzieci uczące się w szkołach podstawowych na terenie powiatu gołdapskiego. Konkurs podzielony był na dwie grupy. Zadaniem dla uczniów klas I-III było narysowanie ilustracji a dla klas IV napisanie rymowanki. Nagrody wręczyła Marzanna Wardziejewska – starosta gołdapski wraz z Anna Makowską oraz komendantem gołdapskiej policji mł. insp. Dariuszem Stachelkiem i jego zastępcą kom. Tomaszem Jeglińskim.

W ramach II edycji projektu „On, Ty i Ja razem na szlaku bezpieczeństwa powiatu gołdapskiego” Komenda Powiatowa Policji w Gołdapi wspólnie ze Starostwem Powiatowym ogłosili konkurs plastyczno – literacki pod hasłem „Razem bezpieczniej przez cały rok”, w którym wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z powiatu gołdapskiego. Uczestnicy mieli za zadanie narysować ilustrację dot. szeroko rozumianego bezpieczeństwa, np. bezpieczne wakacje, bezpieczna szkoła, bezpieczne miejsce zamieszkania, bezpieczny Internet, bezpiecznie na drodze, bezpieczne ferie itp. a w konkursie literackim napisanie rymowanki na w/w tematy. Dzieci świetnie poradzili sobie z tym zadaniem.

6 grudnia przy okazji mikołajek w budynku starostwa nagrodzono laureatów powyższych konkursów. Konkurs „Razem bezpieczniej przez cały rok” wyłonił 24 laureatów, których prace zostały nagrodzone i wykorzystane do druku kalendarza na 2020 rok. Atrakcyjne nagrody w postaci bonów na dowolne zakupy w wybranych sklepach wręczyła dzieciom Starosta Gołdapski Marzanna Wardziejewska, Sekretarz Powiatu Anna Makowska oraz Komendant Powiatowy Policji w Gołdapi mł. insp. Dariusz Stachelek wraz ze swoim zastępcą kom. Tomaszem Jeglińskim. Pamiątkowe, szklane statuetki wykonane przez gołdapskich uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej Caritas trafiły też do rąk przedstawicieli szkół, z których uczniowie wzięli udział w konkursach. 

Pamiętajmy, że nauka zasad bezpieczeństwa jest ważna już od najmłodszych lat. Dzieci często wzorują się na zachowaniach dorosłych wiernie naśladując ich postępowanie. Uczmy więc dzieci jak należy bezpiecznie zachowywać się na drodze i nie tylko.

Comments are closed.