Warmińsko – Mazurskie Obchody Święta Policji

W tym roku Wojewódzkie obchody święta policji zostały zorganizowane w Ełku. Uroczystość miała miejsce w miniony piątek 27 lipca i została uświetniona obecnością przedstawicieli rządu reprezentowanego przez wiceministra MSWiA Jarosława Zielińskiego a także przedstawicieli Komendy Głównej Policji w osobie m.in. nadinsp. dr Andrzeja Szymczyka oraz Wicewojewody Warmińsko – Mazurskiego Sławomira Sadowskiego. Nie zabrakło także przedstawicieli parlamentu oraz lokalnych samorządów. Powiat Gołdapski reprezentował Pan Starosta Andrzej Ciołek.

Wiceminister Jarosław Zieliński w swoim przemówieniu zaznaczył rolę jaką w społeczeństwie odgrywa policja, a także podkreślił, że polska policja w przeciągu ostatnich lat przeszła stosowną przemianę. Minister w swojej wypowiedzi zwrócił także uwagę na istotę programu modernizacji służb mundurowych prowadzonego przez MSWiA.

W trakcie trwania uroczystości nadano sztandar Komendzie Powiatowej Policji w Ełku. Zaproszeni goście odznaczyli zasłużonych funkcjonariuszy medalami, odznaczeniami oraz wręczyli im awanse.