VI Święto Chleba w Kozakach

Podczas VI edycji Święta Chleba w Kozakach, która odbyła się 6 sierpnia br. nie zabrakło zabawy, konkursów z nagrodami oraz smacznych chlebów.  Na zaproszenie organizatorów festynu Janiny Pietrewicz i Romana Gabca w festynie udział wzięli m.in. starosta gołdapski Andrzej Ciołek,  burmistrz  Gołdapi Tomasz Luto, nadkom. Jerzy Kuprewicz oraz zastępca dyrektora Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich i Rolnictwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego Alicja Bojarska.

W konkursie na najsmaczniejszy chleb zwyciężył Zdzisław Orłowski z Żytkiejm, drugie miejsce zajęła Katarzyna Matyszczyk z Kozak, a trzecie Halina Święcka z Gołdapi. Barbara Jurczyk z Dubeninek zwyciężyła w  konkursie na najładniejszy wiersz.  Wieczorem zagrał zespół Mister Night.