Uroczyste spotkanie przy śniadaniu wielkanocnym

Starostwo Powiatowe w Gołdapi zorganizowało w niedzielę w sali ZSZ wielkanocne śniadanie dla osób przybyłych z dotkniętej wojną Ukrainy.

W ciągu zaledwie kliku dni udało się zorganizować coś, co na pozór wydawało się niemożliwe, zarówno ze względów finansowych, jak i potrzebnego nakładu sił. Jednak nie ma rzeczy niemożliwych. Wszystkie dostępne ręce na pokład, ogrom pracy i efekt: około 200 wdzięcznych gości na śniadaniu wielkanocnym.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 9:00. Wspólną modlitwę poprowadził o. Michał, proboszcz Parafii Prawosławnej Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Ełku. Świąteczne życzenia naszym gościom złożyła obecna na spotkaniu starosta Marzanna Wardziejewska, sekretarz Anna Makowska i dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Gołdapi Piotr Bartoszuk.

Przedsiębiorcy i lokalna gastronomia zjednoczyli siły, aby pomóc w organizacji wydarzenia. To właśnie dzięki nim, a także nieocenionemu wsparciu ludzi o wielkich sercach na stoły trafiły świąteczne potrawy. O pachnące wypieki zadbali uczestnicy WTZ w Gołdapi oraz pracownice starostwa. Były prezenty dla najmłodszych oraz atrakcje, które zapewniły niezastąpione Pomarańczki z Centrum Wolontariatu przy Stowarzyszeniu „Partnerstwo Sztuk”. W przygotowania włączyły się również panie z Ukrainy, które chociaż na chwilę mogły wyciszyć  myśli o toczącej się w ich kraju wojnie i oddać się świątecznym przygotowaniom. To właśnie one zadbały o kolorowe kraszanki oraz udekorowały tradycyjne ukraińskie paschy.

Dzięki temu, nasi goście mogli poczuć namiastkę świątecznej atmosfery. Każdy z nich wolałby święta spędzać u siebie, wśród swoich bliskich. Niestety życie napisało inny scenariusz. Dlatego też na ich twarzach można było zobaczyć zarówno wzruszenie i smutek, jak i radość, a także wdzięczność, za pomoc, wsparcie i ciepłe przyjęcie w powiecie gołdapskim.

Jako organizatorzy chcielibyśmy z całego serca podziękować wszystkim, którzy mieli swój wkład w organizację tego wyjątkowego spotkania. Wśród nich znaleźli się:

• Fundacja Wspierania Przedsiębiorczości Regionalnej
  • Stowarzyszenie Żytkiejmska Struga
  • Iryd Sp. z o.o
  • X-Yachts Composites Sp. z o.o
  • Wuteh Sp. z o.o
  • Hotelik Gołdap Anna Pawlukanis
  • Palwod Paweł Pawlukanis
  • Agrimet Sp. z o.o
  • Duet Plus
  • Zakład Usług Ślusarskich Instalatorstwa Sanitarnego i CO Andrzej Wojciechowski
  • Dudi-Bus F.H.U – Junior M. Dutkowski
  • Warzywniak Witaminka Boguccy
  • Tygrys Firma Handlowo-Usługowa Karol Szablak
  • Restauracja Turystyczna
  • Restauracja Parkowa
  • Restauracja Leśny Zakątek
  • Restauracja Matrioszka
  • Pasjonata Catering
  • OHP w Gołdapi
  • WTZ w Gołdapi
  • Lewiatan Karuzela Michalscy

Wspólnymi siłami możemy więcej. Bez Was by się to nie udało. Dziękujemy!