Uroczysta przysięga wojskowa nowych żołnierzy

3 lutego, na Placu Zwycięstwa w Gołdapi  odbył się uroczysty apel z okazji złożenia przysięgi wojskowej żołnierzy służby przygotowawczej. W uroczystościach udział wzięło wielu gości. Powiat reprezentował starosta gołdapski Andrzej Ciołek wraz z wicestarostą Grażyną Sendą, sekretarzem Markiem Mirosem i przewodniczącym Rady Powiatu Stefanem Piechem.

Zgromadzonych na placu przywitał dowódca 15. Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego płk dypl. Sławomir Kojło. Następnie odbyła się uroczysta przysięga wojskowa. Błogosławieństwa nowym żołnierzom udzielił kapelan wojskowy ks. kmdr ppor Tomasz Koczy. Po uroczystych przemówieniach dowódca pułku w towarzystwie starosty i burmistrza wręczył wyróżnionym żołnierzom listy gratulacyjne. Członkowie ich rodzin otrzymali podziękowania i kwiaty. Apel zakończył się defiladą pododdziałów.