Uczniowie z naszego powiatu Stypendystami Prezesa Rady Ministrów

Tradycyjnie już późną jesienią najlepsi uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych województwa warmińsko – mazurskiego zapraszani są na uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów. W tym roku, 15 listopada 156 uczniów spotkało się na Gali w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie.

Wicewojewoda Sławomir Sadowski wraz z kuratorem oświaty Krzysztofem Markiem Nowickim wręczył akty przyznania stypendiów. Wyróżnionym uczniom towarzyszyli samorządowcy, wśród nich m.in. starosta nidzicki, giżycki, działdowski, a także starosta powiatu gołdapskiego Andrzej Ciołek. Wszystko za sprawą naszych zdolnych uczniów, którzy znaleźli się w gronie najlepszych: Sandra Kalwajtys z IV klasy Technikum Zespołu Szkół Zawodowych w Gołdapi i Dawid Ciołek z klasy III Liceum Ogólnokształcącego w Gołdapi.

Sandra i Dawid otrzymali w ubiegłym roku szkolnym promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą średnią ocen. Średnia u Sandry wyniosła5,29, Dawid uzyskał średnią na poziomie 5,13.

Stypendystom serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy.

Fot. Agata Wojczys