Uczczono pamięć ofiar zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej

13 kwietnia przypada Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Z kolei 10 kwietnia minęło 6 lat od katastrofy smoleńskiej. W Gołdapi uczczono powyższe wydarzenia w niedzielę, 10 kwietnia 2016 roku, kiedy to pod Pomnikiem Niepodległości złożono kwiaty i zapalono znicze. O godz. 8:41 usłyszeliśmy dźwięk syren, a następnie zebrani pod pomnikiem odśpiewali hymn Polski. Później głos zabrał starosta gołdapski Andrzej Ciołek, który przypomniał o mordzie katyńskim – wielkiej zbrodni, jednej z najbardziej bolesnych kart w naszej historii, przez lata okrytej milczeniem. Przypomniał też, że polska delegacja sześć lat temu zginęła lecąc na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Głos zabrał również burmistrz Gołdapi Tomasz Luto, a następnie mjr Grzegorz Łapiński odczytał apel pamięci, żołnierze oddali salwę honorową, po czym delegacje złożyły wieńce. Uroczystość zakończono utworem „Cisza”.