Trwa nabór do projektu dla kobiet z terenów wiejskich działających na rzecz przyrody

Zakorzenione to program edukacyjny skierowany do sołtysek i członkiń Kół Gospodyń Wiejskich, które mają pomysły na działania na rzecz środowiska w swoich miejscowościach. Projekt adresowany jest do mieszkanek województw z południowej i wschodniej Polski, Kaszub i wschodniej części Mazowsza. Założeniem programu jest wspieranie inicjatyw, które angażują lokalną społeczność w podejmowanie przedsięwzięć na rzecz przyrody i środowiska. Nabór na projekty trwa do 2 lipca 2023 roku.


Autorki wszystkich zakwalifikowanych projektów otrzymają bogate wsparcie merytoryczne, a dodatkowo minimum 40 projektów zostanie dofinansowanych kwotą do 3 tysięcy złotych. W ramach programu odbędą się webinary, konsultacje z ekspertami, spotkania regionalne, a także wydarzenia sieciujące liderki, organizacje i partnerów.

Program Zakorzenione powstał z myślą o powrocie do tradycji i natury, ma inspirować do dbania o najbliższe otoczenie, tak aby dawało radość i wytchnienie. Większa ilość zieleni chroni przed suszą, da cień i spokój w upalne dni. Przydomowe ogródki znów mogą cieszyć feerią kolorów i zapachów, a jednocześnie stać się domem dla owadów i innych drobnych organizmów.


Program adresowany jest do liderek w województwach: podlaskim, lubelskim warmińsko-mazurskim, małopolskim, podkarpackim, świętokrzyskim, na Kaszubach i we wschodniej części Mazowsza. Dla kobiet działających lub chcących działać na rzecz środowiska naturalnego w swojej okolicy – sołtysek i członkiń Kół Gospodyń Wiejskich.

Więcej informacji: https://nawzajem.pl/zakorzenione/

Comments are closed.