Swój artystyczny kunszt zaprezentowało ponad 50 artystów z 9 zespołów

W niedzielę, 18 sierpnia, na scenie GOKiP w Baniach Mazurskich zorganizowano IX Barwy Kultury Ukraińskiej. Podstawowym celem imprezy jest promocja i kultywowanie kultury ukraińskiej a także integracja mieszkańców gminy Banie Mazurskie, w której od 1947 roku razem zamieszkają Polacy i Ukraińcy.

Od 15.00 na scenie, przed licznie zebraną publicznością, swój artystyczny kunszt zaprezentowało ponad 50 artystów z 9 zespołów muzycznych. Po raz pierwszy zaprezentowały się dwa zespoły z Gdańska – Słowiańska Dusza i HARAZD. Wystąpiły również: młodzieżowy zespół NADIJA z Bań Mazurskich, Wodohraj z Węgorzewa, Barwy Jesieni z Buder, BUDZEWIAKI z Budzewa i soliści Roman Barniak i Igor Gajdasz z Węgorzewa. Z dalekiej Ukrainy z Zaporoża wystąpił Artur Mychajłow. Imprezę po 23 zakończyła zabawa taneczna z zespołem KORMORAN.

W imieniu Zarządu Koła ZUP w Baniach Mazurskich z raz jeszcze dziękuję za wsparcie finansowe władzom Gminy Banie Mazurskie, Powiatu Gołdapskiego, MSWiA w Warszawie, GOKIP w Baniach Mazurskich oraz panu Stanisławowi Tołwińskiemu.

Wójtowi Gminy Banie Mazurskie i staroście gołdapskiemu dziękuję za objęcie imprezy patronatem honorowym. Dziękuję Radio Olsztyn, Radio Białystok, portalom goldap.info oraz goldap.org.pl, a także tygodnikowi Nasze Słowo za medialne rozpowszechnienie informacji o Barwach Kultury Ukraińskiej.

Szczególne podziękowanie kieruję do tych wszystkich pań, które przyczyniły się do tego, że zarówno artyści jak i zaproszenie goście mogli delektować się ukraińskimi potrawami.

Przewodniczący Koła

Eugeniusz Noga