Święto Niepodległości w Gołdapi

Święto Niepodległości już piąty rok z rzędu rozpoczęło się w Gołdapi od biegu w sztafecie. Pomysłodawcą sztafety „11-11-11-11-15” będącej promocją wolontariatu, jako nowoczesnej formy patriotyzmu, jest gołdapskie Centrum Wolontariatu, działające przy stowarzyszeniu „Partnerstwo Sztuk”. W tym roku wystartowało ok. 200 osób, w tym samorządowcy, m.in. starosta gołdapski Andrzej Ciołek, wicestarosta Grażyna Senda oraz przewodniczący Rady Powiatu Leszek Retel. Symboliczny dystans 111 metrów pokonało też wiele rodzin z dziećmi, co było bardzo sympatycznym widokiem.
O godz. 17:00 w Domu Kultury odbyła się akademia poświęcona Świętu Niepodległości w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi.
W konkatedrze miała miejsce msza św. w intencji Ojczyzny, po której pod Pomnikiem Niepodległości odbył się uroczysty wieczorny apel. Wśród licznych delegacji składających wieńce i kwiaty byli też przedstawiciele powiatu gołdapskiego wicestarosta gołdapski Grażyna Senda oraz sekretarz powiatu Marek Miros.
Odegranie przez Norberta Dawidowskiego utworu „Cisza” zakończyło tegoroczne uroczystości Święta Niepodległości. (fot. goldap.org.pl)

[Not a valid template]

 

 

Comments are closed.