Stawiamy na sport

Pod hasłem „Stawiamy na sport”,  na sali gimnastycznej Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Gołdapi odbył się dziś Dzień Sportu. Uczniowie rywalizowali w piłce siatkowej, piłkarzykach i ping pongu.

Dla uczestników wydarzenia przygotowano specjalne stoisko z materiałami edukacyjnymi i profilaktycznymi, a także gadżetami związanymi ze szkodliwością dopalaczy, papierosów i alkoholu. Podczas rozgrywek Pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gołdapi udzielali młodzieży informacji na temat szkodliwości używek i rozwiewali ich wątpliwości w tym zakresie. Ponadto uczniowie ZPEW przygotowali na tę okoliczność specjalne plakaty.

Z rąk starosty gołdapskiego Marzanny Wardziejewskiej i dyrektor ZPEW Anny Kuskowskiej wszyscy uczestnicy Dnia Sportu otrzymali pamiątkowe statuetki z podziękowaniami za udział i pomoc w organizacji rozgrywek. Najlepsze drużyny zostały wyróżnione pucharami i dyplomami. Wyróżniono również opiekunów drużyn, którzy przygotowali młodzież do turnieju. Każda szkoła otrzymała piłki oraz siatki do piłki siatkowej.

Wydarzenie sportowe zostało przygotowane przez Zespół Placówek Edukacyjno –Wychowawczych, z pomocą Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Zawodowych w Gołdapi.

Dzień Sportu zorganizowano w ramach projektu „Bezpieczeństwo fundamentem przyszłości”, który dofinansowano ze środków rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020.

Comments are closed.