Spotkanie w sprawie sytuacji gołdapskiego szpitala

Wczoraj (30.09.2021r.) w Starostwie Powiatowym w Gołdapi odbyło się spotkanie dotyczące sytuacji gołdapskiego szpitala, w którym na zaproszenie starosty Marzanny Wardziejewskiej udział wzięli przedstawiciele mieszkańców miasta, Rady Miejskiej w Gołdapi, spółki GoldMedica oraz Zarząd Powiatu.

Merytoryczna i rzeczowa dyskusja trwała ponad dwie godziny. Wszyscy uczestnicy spotkania wyrazili wspólne oczekiwania i otrzymali zapewnienie o:

– niedopuszczeniu do zawieszenia lub zamknięcia oddziału pediatrycznego w gołdapskim szpitalu,

– kontynuacji rozmów w przyszłym tygodniu w gronie poszerzonym o przedstawicieli samorządów,

– podjęciu działań naprawczych po przedłożeniu dokumentacji dot. analizy aktualnej sytuacji szpitala.

Uczestnicy spotkania byli zgodni co do tego, iż szpital jest dobrem wszystkich mieszkańców i dla naszego wspólnego dobra władze powiatu i gmin powinny wypracować wspólny plan naprawczy, ponad podziałami.

O następnych działaniach będziemy Państwa informować.

Fot. Goldap.info
Spotkanie w sali sesyjnej starostwa, przy stole zasiedli: przedstawiciele mieszkańców miasta, Rady Miejskiej w Gołdapi, spółki GoldMedica oraz Zarząd Powiatu.
Fot. Goldap.info