Śp. Sława Tarasiewicz wyróżniona Odznaką Honorową Za Zasługi dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Wyróżnienie, na wniosek starosty gołdapskiego Marzanny Wardziejewskiej, zostało przyznane już pod koniec 2019 roku.

Było to dla Pani Sławy bardzo ważne odznaczenie, z niecierpliwością czekała na uroczyste wręczenie. Jednak sytuacja epidemiologiczna spowodowana koronawirusem oddalała w czasie odebranie Odznaki. Los zdecydował, że w styczniu br. Pani Sława niespodziewanie dla nas wszystkich zmarła. Dziś, syn Łukasz spełnił jej marzenie i w obecności starosty Marzanny Wardziejewskiej, z rąk marszałka Gustawa Brzezina, w imieniu zamarłej mamy odebrał Odznakę Honorową Za Zasługi dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Pani Sława Tarasiewicz zapisała się na kartach historii powiatu gołdapskiego jako regionalistka, znawczyni kuchni Mazur i laureatka wielu konkursów kulinarnych. Autorka kilku książek, wyróżniona tytułem Kobieta sukcesu Warmii i Mazur 2018. Organizatorka imprez artystycznych, uczestniczka wielu audycji radiowych i telewizyjnych, która w starym mazurskim domu nad jeziorem Ostrówek organizowała wypoczynek miłośnikom przyrody, ciszy, astronomii, ornitologii, fotografii oraz czynnego wypoczynku. Jej gospodarstwo oferujące swoim turystom znakomitą kuchnię regionalną opartą na produktach ekologicznych, jako pierwsze w powiecie znalazło się w Europejskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego.

Syn Łukasz, w obecności starosty Marzanny Wardziejewskiej, z rąk marszałka Gustawa Brzezina, w imieniu zamarłej mamy odbiera Odznakę Honorową Za Zasługi dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego.