Skarbnik powiatu gołdapskiego wyróżniona na ogólnopolskim kongresie „Perły Samorządu”

W połowie maja w Gdyni odbył się ogólnopolski kongres „Perły Samorządu”. Podczas tegorocznego plebiscytu po raz pierwszy wręczano nagrody dla Skarbnika Samorządu 2018. W kategorii powiaty do 60 tys. mieszkańców drugie miejsce zajęła skarbnik z powiatu gołdapskiego pani Bożena Radzewicz.

Jak podaje organizator wydarzenia Dziennik Gazeta Prawna: W tym roku po raz pierwszy uhonorowaliśmy samorządowców odpowiedzialnych za ten fundamentalny aspekt funkcjonowania JST – budżet i finanse. Na kluczową rolę skarbnika składa się zarówno umiejętność stosowania skomplikowanych i często niejednoznacznych przepisów prawa, jak i wysokie kompetencje w zarządzaniu zespołem finansowo-księgowym. Kapituła konkursu musiała opierać się na twardych danych dotyczących działów bezpośrednio podlegających skarbnikom: Tworząc tegoroczną ankietę stawialiśmy sobie za cel przede wszystkim maksymalnie precyzyjną i obiektywną ocenę zakresu odpowiedzialności, charakteru podejmowanych zadań oraz złożoności struktury budżetu gminy i powiatu w każdej z kategorii.

Pani Skarbnik odebrała nagrodę osobiście.

Gratulujemy sukcesu 🙂