Ruszyła kolejna edycja konkursu „Nasz Zabytek” prowadzonego przez Fundację Most the Most

Szanowni Państwo,

 

Informujemy, że ruszyła kolejna edycja konkursu „Nasz Zabytek” prowadzonego przez Fundację Most the Most – organizację non-profit powołaną przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

 

Tym razem w konkursie biorą udział mieszkańcy województw: dolnośląskiego, łódzkiego, warmińsko-mazurskiego, pomorskiego i podlaskiego. Aż pięć zabytkowych budynków (po jednym w każdym województwie) otrzyma dotację na rewaloryzację i szansę na nowe życie. Nabór zgłoszeń ruszył 6 lutego i potrwa cztery tygodnie do 5 marca 2023 r.

 

Formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie https://mostthemost.pl/nasz-zabytek-warminsko-mazurskie/

 

Uczestnicy konkursu mogą zgłaszać zabytki ze swojej okolicy, którym warto przywrócić świetność. Następnie będą mogli zaproponować pomysł jak, zwycięski zabytek może być wykorzystany przez lokalną społeczność. Zwycięski projekt uzyska od Fundacji Most the Most dofinansowanie (do 1 000 000 PLN). Właściciel zabytku przeznaczy je na rewaloryzację zabytku i dostosowanie go do wybranej w konkursie funkcji społecznej.

 

Zapraszam do zapoznania się z przesłanymi w załączniku informacjami i promowania konkursu wśród mieszkańców gminy.

 

Ważne! Im więcej zgłoszeń na zabytek tym większe szanse na jego zwycięstwo. Dlatego ważne jest, aby szeroko propagować informacje o konkursie i zachęcać lokalną społeczność do głosowania.

 

Konkurs „Nasz Zabytek” to projekt o charakterze regionalnym, ogłaszany sekwencyjnie w poszczególnych województwach, tak by docelowo konkurs objął wszystkie województwa każdego roku.

 

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Fundacją:

e-mail:  naszzabytek@mostthemost.pl

tel.: + 48 22 47 55 111 lub +48 517 884 088.

 

Comments are closed.