Rowerowa Gołdap w drodze po stypendia

Rowerowa Gołdap to grupa gołdapskich rowerzystów. Nie jest formalną organizacją, ale włącza się w różne lokalne działania. Jej członkowie jeżdżą dla przyjemności, dla odpoczynku, z chęci poznania nowych zakątków naszego powiatu i innych miejsc w Polsce, do których jadąc samochodem z trudem można trafić albo w ogóle. W obecne wakacje wyjazdy mają jednak jeszcze jeden cel.

Zaczęło się od porozumienia grupy Rowerowa Gołdap z Fundacją Rozwoju Regionu Gołdapi. Fundacja zdecydowała się ufundować specjalne sportowe stypendium dla ucznia szkoły podstawowej. Jego wysokość jest uzależniona od łącznie przejechanych kilometrów w lipcu i sierpniu przez grupę. Każdy kilometr będzie przemnożony przez 13 groszy.

Rowerowa Gołdap zaprosiła też inne podmioty do udziału w akcji. Na zaproszenie to  odpowiedziały dotychczas:

– Mazurski Deweloper, który zaproponował 2 grosze za każdy przejechany kilometr

– Santander Consumer Bank o/Gołdap, który zaproponował 5 groszy za każdy przejechany kilometr

– Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Tomasz Brzeziński Marta Gawryluk s.c., które zaproponowało 10 groszy za każdy przejechany kilometr

Oznacza to, że łączna wartość jednego kilometra to obecnie już 30 groszy! Tak wysoka stawka spowodowała, że grupa rozważa kręcenie nie jednego, a dwóch stypendiów. Konkretna decyzja ma zapaść w najbliższych dniach.

Stypendium będzie rzeczowe, co oznacza, że stypendysta nie otrzyma gotówki, ale będzie mógł z tych środków  za pośrednictwem FRRG – głównego partnera akcji –  na przykład zakupić sprzęt sportowy, opłacić koszty zajęć sportowych czy też składkę członkowską w klubie, którego jest członkiem. Zasady naboru wniosków oraz wyłonienia stypendysty będą podane wkrótce.

Rowerowa Gołdap zaprasza kolejne podmioty (firmy, organizacje pozarządowe, instytucje) do przyłączenia się do tej akcji i dołożenia się do puli stypendialnych środków. Zainteresowani powinni skontaktować się z grupą pod numerem tel. 504-475-522.

Kilometry przejechane przez Rowerową Gołdap są mierzone za pomocą GPS i zliczane przy wykorzystaniu aplikacji Endomondo. Do 15 lipca włącznie grupa wykręciła równo 3 tysiące kilometrów. Oznacza to, że w puli stypendialnej jest już 900 złotych.