Razem pod parasolem prawa – II edycja

Uprzejmie informujemy, że Starostwo Powiatowe w Gołdapi wspólnie z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie rozpoczęło na terenie powiatu gołdapskiego realizację projektu pn. „Razem pod parasolem prawa – II edycja”, w ramach rządowego „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 i 2020”.

Wartość projektu to 84.920,00 zł, z czego kwota dofinansowania z MSWiA wynosi 72.120,00 zł.

Projekt został przygotowany w ramach priorytetu Przeciwdziałanie zjawiskom patologii oraz ochrona dzieci i młodzieży. Jego realizacja z pewnością podniesie świadomość na temat bezpieczeństwa, przeciwdziałania przemocy, ograniczania zjawisk patologicznych wśród dzieci i młodzieży, wyedukuje społeczność w zakresie możliwości uzyskania wsparcia w tym zakresie. Działania w dużej mierze nastawione są na profilaktykę, aby odwieść dzieci i młodzież od „nudy” i spędzania czasu w domu przed komputerem.

W ramach projektu przewidziano m.in. takie działania jak: teatr profilaktyczny, akcja „Wiem – reaguję”, „Mój challenge to sport”, konferencja pt. „ABC bezpieczeństwa”, debata pn. „Chcę wiedzieć”, konkursy „Uczeń godny naśladowania”  i „Ciemniejsza strona internetu – cyberprzemoc” czy szkolenia dla pedagogów.

Zakończenie i ocena efektów realizacji  projektu odbędzie się podczas Forum Jednostek Pomocy Społecznej, na który zostaną zaproszeni wszyscy realizatorzy poszczególnych działań. Spotkanie to będzie znakomitą okazją do podsumowania projektu i podziękowania podmiotom (partnerom) zaangażowanym w jego realizację.