Razem Bezpieczniej w Powiecie Gołdapskim

W ramach programu Razem Bezpieczniej, Powiat Gołdapski realizuje w roku bieżącym dwa projekty „ON, Ty I JA – RAZEM BEZPIECZNIEJ W POWIECIE GOŁDAPSKIM” oraz „Bądź uważnym i ostrożnym pieszym”.

W dniach 7 i 29 listopada w gołdapskich szkołach nauki jazdy, odbył się cykl spotkań funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi wraz z przyszłymi kierowcami. Kursanci zapoznawali się m.in. z nowymi przepisami wprowadzającymi tzw. „korytarz życia” oraz szkoli się w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Podczas spotkań kursanci wysłuchiwali również wykładów przeprowadzonych przez funkcjonariusza policji, dotyczących konsekwencji prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu i innych substancji psychoaktywnych.
Zwieńczeniem wykładów była demonstracja alkogogli oraz narkogogli, służących jako symulator środków odurzających.

Każdy uczestnik spotkania otrzymał KARTY ICE oraz gadżety promujące program Razem Bezpiecznej.