Przedstawiciele powiatu u Prezydenta RP

Dzień Samorządu Terytorialnego obchodzony jest 27 maja i ustanowiony został przez Sejm RP dla upamiętnienia pierwszych wyborów samorządowych w 1990 roku i w rocznicę 10-lecia odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego.

Z tej okazji Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda przyjął tego dnia w Pałacu Prezydenckim samorządowców z całego kraju. W uroczystościach udział wzięła delegacja z powiatu gołdapskiego: wicestarosta Andrzej Ciołek, wójt Gminy Dubeninki Ryszard Zieliński oraz radni Grażyna Barbara Senda, Alicja Iwaniuk i Karol Szablak.

Podczas uroczystości prezydent Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe osobom zasłużonym dla rozwoju samorządu terytorialnego oraz w działalności na rzecz społeczności lokalnej.