Przedstawiciele powiatu u Prezydenta RP

Pod koniec maja, z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda przyjął w Pałacu Prezydenckim samorządowców z całego kraju. W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele powiatu gołdapskiego: wicestarosta Grażyna Barbara Senda, sekretarz Anna Makowska oraz członek Zarządu Powiatu Andrzej Osiński.

Podczas uroczystości prezydent Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe osobom zasłużonym dla rozwoju samorządu terytorialnego oraz w działalności na rzecz społeczności lokalnej. Spotkanie zakończył wpis do księgi pamiątkowej.

Dzień Samorządu Terytorialnego obchodzony jest 27 maja i ustanowiony został przez Sejm RP dla upamiętnienia pierwszych wyborów samorządowych w 1990 roku i w rocznicę 10-lecia odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego.