Powiatowe Obchody Dnia Strażaka

17 maja mszą świętą w kościele pw. św. Leona Wielkiego w Gołdapi rozpoczęły się tegoroczne Powiatowe Obchody Dnia Strażaka.
Następnie w centrum Gołdapi odbył się apel połączony z przekazaniem samochodów i sprzętu ratowniczo-gaśniczego do Komendy Powiatowej PSP w Gołdapi i jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu gołdapskiego.
Na zaproszenie komendanta powiatowego PSP w Gołdapi st. bryg. Wojciecha Szczepanika w uroczystości udział wzięli m.in. poseł na Sejm RP Wojciech Kossakowski, wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki, warmińsko-mazurski komendant wojewódzki PSP nadbryg. Tomasz Komoszyński. Samorząd powiatowy reprezentowała starosta gołdapski Marzanna Wardziejewska, wicestarosta Andrzej Ciołek i przewodnicząca Rady Powiatu Alicja Iwaniuk.
Starosta skierowała w stronę wszystkich funkcjonariuszy, druhów i pracowników cywilnych wyrazy ogromnego uznania i podziękowania za trudną i odpowiedzialną służbę, życząc przy tym nieskończonych pokładów zdrowia, powodzenia we wszystkich podejmowanych akcjach, bezpiecznych powrotów do domu i satysfakcji z tej trudnej, ale pięknej misji.
Podczas apelu tradycyjnie wręczono odznaczenia, nominacje na wyższe stopnie służbowe oraz medale dla wyróżnionych i zasłużonych. Srebrny Medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa” otrzymał wicestarosta gołdapski Andrzej Ciołek, będący jednocześnie prezesem Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gołdapi oraz naczelnik Wydziału Geodezji i Nieruchomości w starostwie Karolina Józefowicz, która pełni także funkcję sekretarza OSP.
Wszystkim wyróżnionym i odznaczonym serdecznie gratulujemy!  A strażakom i druhom życzymy wszystkiego najlepszego!