Powiat inwestuje w szpital

Dobiega końca adaptacja pomieszczeń na czwartej kondygnacji budynku głównego gołdapskiego szpitala, gdzie docelowo zostanie przeniesiony oddział pediatryczny. Dokonano kompleksowego remontu, począwszy od podstawowych robót budowlanych, licowania ścian, wylania posadzek, robót malarskich poprzez wykonanie stropów przeciwpożarowych, na stolarce kończąc. Do tego należy dodać wykonanie instalacji elektrycznej i wymianę okien  – w ramach termomodernizacji budynku.

Całkowity koszt adaptacji, tj. ponad  650 tys. zł ponosi Powiat Gołdapski, który od lat dokłada wszelkich starań, aby szpital zaspokajał potrzeby mieszkańców świadcząc zdrowotne usługi na coraz wyższym poziomie. Oddział dziecięcy jest szczególnie bliski sercom wszystkich rodziców z naszego powiatu. Pielęgniarki i lekarze z oddziału pediatrycznego cieszą się dużym zaufaniem pacjentów i rodziców.

Dodatkowo, dzięki pozyskaniu przez Powiat środków zewnętrznych, możliwa była termomodernizacja budynków szpitalnych. Realizacja projektu pn. „Termomodernizacja budynków ochrony zdrowia i oświaty Powiatu Gołdapskiego” pozwoli pacjentom, lekarzom i personelowi szpitala oraz odwiedzającym odczuć znaczne podwyższenie standardów funkcjonalnych i estetycznych. Całkowity koszt projektu to ponad 9,5 mln zł, z czego ponad 2 mln zł to wkład własny Powiatu. Małymi krokami zmierzamy do tego, by szpital spełniał jak najwyższe standardy jakości usług i warunków pobytu.

Galeria przedstawia przebieg i efekt prac na czwartej kondygnacji budynku głównego gołdapskiego szpital, gdzie docelowo będzie znajdował się oddział pediatryczny.

 

 

 

 

Comments are closed.