Powiat gołdapski w czołówce województwa

W najnowszym dodatku Gazety Olsztyńskiej „Biznes Warmii i Mazur” przedstawiono sukcesy i wyzwania, z którymi muszą mierzyć się na co dzień samorządy. Przygotowane zostały również raporty, zestawienia i porównania.

Powiat gołdapski znalazł się w czołówce województwa. Na 19 powiatów uplasował się na pierwszym miejscu w kategorii: wydatki powiatów na bezpieczeństwo publiczne i ochronę przeciwpożarową w województwie warmińsko-mazurskim w 2019 r. Mimo skromnego budżetu pierwsze miejsce zajęliśmy również w kategorii: wydatki budżetów powiatów na ochronę zdrowia w województwie warmińsko-mazurskim w 2019 roku.

Miejsce drugie zajęliśmy w kategorii: wydatki powiatów na administrację publiczną w województwie warmińsko – mazurskim w 2019 r., a także w kategorii liczby bezrobotnych w powiatach w województwie warmińsko mazurskim – stan na 31 grudnia 2019.

Dochód budżetu powiatu gołdapskiego w przeliczeniu na jednego mieszkańca w województwie  w latach 2018 i 2019 wyniósł kolejno 1 498 i 1 630 dając nam tym samym czwartą pozycję w rankingu.

Cytując prezesa Grupy WM Jarosława Tokarczuka „Choć liczby to nie wszystko, najlepiej jednak przedstawiają pracę, którą wykonały poszczególne jednostki samorządowe”.

Zapraszamy do lektury!

Wersja elektroniczna dostępna pod adresem: