Powiat gołdapski otrzymał pomoc od Wojewody Warmińsko- Mazurskiego

Spółka Avral dostarczyła do Województwa Warmińsko-Mazurskiego 13 samochodów do pomocy w walce z COVID-19. Ministerstwo Zdrowia zgłosiło zapotrzebowanie na auta na rzecz zwalczania i rozprzestrzeniania się koronawirusa (przewóz próbek, materiałów medycznych, personelu medycznego i pacjentów). Na ten apel spółka Avral odpowiedziała i przekazała samochody.
Następnie Ministerstwo Zdrowia we współpracy z Urzędami Wojewódzkimi dokonało weryfikacji potrzeb szpitali w tym zakresie.
Teraz dzięki działaniom Wojewody Warmińsko- Mazurskiego jedno z aut zostanie przekazane placówce medycznej w Gołdapi.

Dziękujemy Panu Wojewodzie za wsparcie, które znacząco wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców powiatu gołdapskiego. To nieoceniona pomoc w realizacji codziennych zadań naszej lokalnej służby zdrowia w tak trudnym dla nas wszystkich czasie.

Źródło: Warmińsko- Mazurski Urząd Wojewódzki