Powiat gołdapski laureatem Ogólnopolskiego Rankingu Powiatów

Powiat gołdapski uplasował się w pierwszej dziesiątce Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów w kategorii Powiaty do 60 tys. mieszkańców. Zajęliśmy siódme miejsce otrzymując tym samym tytuł LAUREATA RANKINGU POWIATÓW 2019.

Ogólnopolski Ranking Gmin i Powiatów od kilkunastu lat prowadzony jest przez Związek Powiatów Polskich. Jest najpopularniejszym tego typu konkursem dla samorządów. Kolejność w Rankingu uzależniona jest od wyników osiąganych przez samorząd oraz zrealizowanych projektów.

Ranking prowadzony jest w podziale na sześć kategorii jednostek samorządu terytorialnego. Samorządy sklasyfikowane w Rankingu są oceniane przez ekspertów ZPP według wielu kryteriów zgrupowanych w jedenastu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; promocja rozwiązań z zakresu edukacji, kultury i sportu; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa; działania promocyjne. Eksperci ZPP przez cały rok aktualizują ranking na bieżąco, w trybie on-line.