XXXVIII (38) posiedzenie Zarządu Powiatu w Gołdapi

Proponowany porządek obrad XXXVIII (38) posiedzenia
w dniu 14 marca 2016 roku o godz. 9.00

2. Przyjęcie protokołów z XXXVI (36), XXXVII (37) posiedzenia Zarządu Powiatu.
  3. Rozpatrzenie wniosku Burmistrza Gołdapi z dnia 24 lutego 2016 r. w sprawie uzgodnienia projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru położonego w gminie Gołdap, obrębie ewidencyjnym Bałupiany, oznaczonego numerami działek 222/33, 222/36, 222/37, 222/13 – referuje Naczelnik Wydziału Budownictwa i Ochrony Środowiska.
  4. Rozpatrzenie wniosku Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Gołdapi w sprawie zwiększenia planu wydatków bieżących jednostki o 10 485,00 zł z przeznaczeniem na zorganizowanie indywidualnego nauczania dla ucznia szkoły – referuje Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Gołdapi.
  5. Rozpatrzenie wniosku Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gołdapi w sprawie zwiększenia planu wydatków inwestycyjnych jednostki o 18 624,00 zł z przeznaczeniem na dofinansowanie inwestycji pn.: Przebudowa i dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych łazienki w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gołdapi” – referuje Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gołdapi.
  6. Rozpatrzenie wniosku Zespołu Szkół Zawodowych w Gołdapi w sprawie zwiększenia planu wydatków inwestycyjnych jednostki o 11 043,00 zł z przeznaczeniem na dofinansowanie inwestycji pn.: Przebudowa i dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych łazienki w Zespole Szkół Zawodowych w Gołdapi” – referuje Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Gołdapi.
  7. Rozpatrzenie wniosku Zespołu Placówek Edukacyjno–Wychowawczych w Gołdapi  w sprawie zwiększenia planu wydatków bieżących jednostki o 7 490,00 zł z przeznaczeniem na  zwiększenie planu wydatków na wynagrodzenia i pochodne w związku z koniecznością objęcia dzieci wczesnym wspomaganiem rozwoju dziecka-  referuje Dyrektor Zespołu Placówek Edukacyjno–Wychowawczych
    w Gołdapi
    .
  8. Rozpatrzenie wniosku w sprawie udzielenia dotacji w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Powiatu Gołdapskiego z zakresu prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków położonych na terenie Powiatu Gołdapskiego, których realizację w roku 2016 wspiera Powiat Gołdapski – referuje Naczelnik Wydziału Promocji i Rozwoju Powiatu.
  9. Rozpatrzenie wniosku w sprawie ustanowienia trwałego zarządu dla Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gołdapi oraz wygaszenie trwałego zarządu dla Zespołu Szkół Zawodowych w Gołdapi części nieruchomości zabudowanej na działce oznaczonej numerem geodezyjnym 1885/14 o powierzchni 1,5459 ha budynków byłego internatu nr 4 – łazienki o powierzchni 12,18 m2referuje Naczelnik Wydziału Geodezji i Nieruchomości.
  10. Podjęcie uchwał Zarządu Powiatu w sprawie:
  11. ustalenia na 2016 rok planu dofinansowania form doskonalenia zawodowego nauczycieli szkół i placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest powiat gołdapski – referuje Główny Specjalista ds. Edukacji,
  12. zmieniająca uchwałę w sprawie określenia zasad, sposobu i trybu przyznawania i korzystania ze służbowych kart płatniczych przy dokonywaniu wydatków z budżetu Powiatu Gołdapskiego oraz zasady rozliczania płatności dokonywanych przy ich wykorzystaniu – referuje Skarbnik Powiatu.
  13. Przyjęcie sprawozdania z działalności Warsztatów Terapii Zajęciowej w Gołdapi za rok 2015– referuje Kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej.
  14. Przyjęcie projektów uchwał Rady Powiatu w sprawie:
    • oceny rocznej działalności Warsztatu Terapii Zajęciowej w Gołdapi – referuje Główny Specjalista ds. Edukacji.
  15. Przyjęcie sprawozdań finansowych jednostek budżetowych powiatu za rok 2015:
    • Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gołdapi,
    • Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Gołdapi,
    • Powiatowego Urzędu Pracy w Gołdapi,
    • Zarządu Dróg Powiatowych w Gołdapi,
    • Zespół Placówek Edukacyjno–Wychowawczych w Gołdapi,
    • Zespołu Szkół Zawodowych w Gołdapi,
    • Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gołdapi,
    • Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Gołdapi,
    • Starostwo Powiatowe w Gołdapi – referuje Skarbnik Powiatu.

Andrzej Ciołek