XXII (22) posiedzenie Komisji Planowania, Budżetu, Finansów, Promocji Powiatu, Gospodarki, Ochrony Środowiska, Zdrowia, Oświaty i Polityki Społecznej

Zapraszamy na XXII (22) posiedzenie
Komisja Planowania, Budżetu, Finansów, Promocji Powiatu, Gospodarki,
Ochrony Środowiska, Zdrowia, Oświaty i Polityki Społecznej,
które odbędzie się w Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Gołdapi,
Księdza Popiełuszki 2, (sala gimnastyczna)
w dniu 28 kwietnia 2020 roku o godz. 16.15

Porządek posiedzenia:

1. Otwarcie posiedzenia.
  2. Przedstawienie porządku obrad.
  3. Przyjęcie protokołu z XXI (21) posiedzenia Komisji.
  4. Informacja Starosty gołdapskiego o podjętych działaniach w celu zapobieżenia rozprzestrzeniania się koronawiursa COVID-19 i ochrony mieszkańców powiatu.
  5. Informacja Starosty gołdapskiego o sytuacji w spółce GOLDMEDICA Sp. z o.o. i działalności oddziałów szpitalnych.
  6. Przyjęcie sprawozdania Dyrektora Domu św. Faustyny „Nie lękajcie się” Caritas Diecezji Ełckiej w Gołdapi za okres 01.01.2019-31.12.2019 r. z realizacji zadania publicznego „Prowadzenia całodobowej placówki opiekuńczo – wychowawczej typu socjalizacyjnego łączącej zadania o charakterze interwencyjnym”.
  7. Przyjęcie sprawozdania z działalności Zarządu Dróg Powiatowych w Gołdapi za 2019 rok w porównaniu do roku 2018.
  8. Przyjęcia sprawozdania z wykonania planu finansowego za 2019 r. Samodzielnego Publicznego Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego w Gołdapi.
  9. Przyjęcie sprawozdania z działalności Warsztatów Terapii Zajęciowej w Gołdapi za rok 2019.
  10. Przyjęcie raportu ze stanu sanitarno–higienicznego Powiatu Gołdapskiego za rok 2019.
  11. Przyjęcie informacji z działalności Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gołdapi w roku 2019.
  12. Przyjęcie sprawozdania z realizacji powiatowej strategii rozwiązywania problemów społecznych w roku 2019.
  13. Przyjęcie sprawozdania z realizacji „Powiatowego Programu Działań na Rzecz Osób Niepełnosprawnych” w roku 2019.
  14. Dokonanie oceny zasobów pomocy społecznej za rok 2019 dla Powiatu Gołdapskiego.
  15. Przyjęcie sprawozdanie z realizacji Powiatowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego na lata 2017 – 2022.
  16. Przyjęcie projektów uchwał Rady Powiatu w sprawie:
    1. oceny działalności Warsztatu Terapii Zajęciowej w Gołdapi,
    2. powierzenia realizacji zadania publicznego z zakresu pomocy społecznej Powiatowi Kętrzyńskiemu,
    3. określenia zadań i wysokości środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przeznaczonych na zadania w 2020 roku,
    4. udzielenia pomocy finansowej Samorządowi Województwa Warmińsko – Mazurskiego na dofinansowanie zadań związanych z funkcjonowaniem Biura Regionalnego Województwa Warmińsko – Mazurskiego w Brukseli w roku 2020.
  19. Wnioski Komisji.
  20. Zamknięcie posiedzenia.

W myśl art. 22 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r, o samorządzie powiatowym (tj. Dz. U. z 2019 r., poz. 511) pracodawca obowiązany jest zwolnić radnego od pracy zawodowej w celu umożliwienia radnemu brania udziału  w pracach   organów powiatu.

Przewodniczący Komisji
Planowania, Budżetu, Finansów,