XV (15) Sesja Rady Powiatu w Gołdapi

Zapraszam na XV (15) Sesję Rady Powiatu w Gołdapi, która odbędzie się
w dniu 23 października 2019 roku o godz. 16.00  w siedzibie
Starostwa Powiatowego w Gołdapi, ul. Krótka 1, sala nr 2.

Porządek obrad:

1. Otwarcie Sesji.
  2. Przedstawienie porządku obrad Sesji.
  3. Przyjęcie protokołu z XIV (14) Sesji.
  4. Informacja Przewodniczącego Rady z prac Rady w okresie międzysesyjnym.
  5. Informacja Starosty z działalności Zarządu Powiatu w okresie międzysesyjnym oraz informacja z wykonania uchwał Rady Powiatu.
  6. Wnioski i opinie Komisji Stałych Rady.
  7. Podjęcie uchwał Rady Powiatu w sprawach:
    1. zmieniająca uchwałę w sprawie określenia zadań i wysokości środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przeznaczonych na zadania w 2019 roku.
    2. zmieniająca uchwałę w sprawie określenia przystanków komunikacyjnych oraz warunków i zasad korzystania z tych przystanków, których właścicielem lub zarządzającym jest Powiat Gołdapski.
    3. przyjęcia informacji o stanie realizacji zadań oświatowych w szkołach i placówkach prowadzonych przez powiat gołdapski w roku szkolnym 2018/2019.
    4. wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia pomiędzy Powiatem Gołdapskim a Powiatem Ełckim w sprawie prowadzenia zadań edukacyjnych w zakresie doskonalenia zawodowego nauczycieli i kadry kierowniczej oświaty.
    5. zmian Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Gołdapskiego na lata 2019–2034.
    6. zmian budżetu powiatu w roku 2019.
  8. Analiza oświadczeń majątkowych.
  9. Interpelacje Radnych.
  10. Zapytania Radnych.
  11. Wnioski i oświadczenia Radnych.
  12. Odpowiedzi na zgłoszone zapytania, interpelacje i wnioski Radnych.
  13. Odpowiedzi na zgłoszone wnioski Komisji Stałych Rady.
  14. Sprawy różne.
  16. Głos wolny.

W myśl art. 22 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r, o samorządzie powiatowym (tj. Dz. U. z 2019 r., 511 z późn. zm.) pracodawca obowiązany jest zwolnić radnego od pracy zawodowej w celu umożliwienia radnemu brania udziału w pracach organów powiatu.

Przewodniczący Rady
Powiatu w Gołdapi