(21) Sesja Rady Powiatu w Gołdapi

Zapraszam na XXI (21) Sesję Rady Powiatu w Gołdapi, która odbędzie się
w dniu 29 kwietnia 2020 roku o godz. 1600 w siedzibie
Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Gołdapi
ul. Księdza Popiełuszki 2, (sala gimnastyczna)

Porządek obrad:

1. Otwarcie Sesji.
  2. Przedstawienie porządku obrad.
  3. Przyjęcie protokołu z XX (20) Sesji.
  4. Informacja Przewodniczącego Rady z prac Rady w okresie międzysesyjnym.
  5. Informacja Starosty z działalności Zarządu Powiatu w okresie międzysesyjnym oraz informacja z wykonania uchwał Rady Powiatu.
  6. Wnioski i opinie Komisji Stałych Rady.
  7. Informacja Starosty gołdapskiego o podjętych działaniach w celu zapobieżenia rozprzestrzeniania się koronawiursa COVID-19 i ochrony mieszkańców powiatu.
  8. Informacja Starosty gołdapskiego o sytuacji w spółce GOLDMEDICA Sp. z o.o. i działalności oddziałów szpitalnych.
  9. Przyjęcie sprawozdania Dyrektora Domu św. Faustyny „Nie lękajcie się” Caritas Diecezji Ełckiej w Gołdapi za okres 01.01.2019-31.12.2019 r. z realizacji zadania publicznego „Prowadzenia całodobowej placówki opiekuńczo – wychowawczej typu socjalizacyjnego łączącej zadania o charakterze interwencyjnym”.
  10. Przyjęcie sprawozdania z działalności Zarządu Dróg Powiatowych w Gołdapi za 2019 rok w porównaniu do roku 2018.
  11. Przyjęcia sprawozdania z wykonania planu finansowego Samodzielnego Publicznego Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego w Gołdapi za 2019 r.
  12. Przyjęcie sprawozdania z działalności Warsztatów Terapii Zajęciowej w Gołdapi za rok 2019.
  13. Przyjęcie raportu ze stanu sanitarno–higienicznego Powiatu Gołdapskiego za rok 2019.
  14. Przyjęcie informacji z działalności Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gołdapi w roku 2019.
  15. Przyjęcie sprawozdania z realizacji powiatowej strategii rozwiązywania problemów społecznych w roku 2019.
  16. Przyjęcie sprawozdania z realizacji „Powiatowego Programu Działań na Rzecz Osób Niepełnosprawnych” w roku 2019.
  17. Dokonanie oceny zasobów pomocy społecznej za rok 2019 dla Powiatu Gołdapskiego.
  18. Przyjęcie sprawozdania z realizacji Powiatowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego na lata 2017 – 2022.
  19. Podjęcie uchwał Rady Powiatu w sprawach:
    1. oceny działalności Warsztatu Terapii Zajęciowej w Gołdapi,
    2. powierzenia realizacji zadania publicznego z zakresu pomocy społecznej Powiatowi Kętrzyńskiemu,
    3. określenia zadań i wysokości środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przeznaczonych na zadania w 2020 roku,
    4. udzielenia pomocy finansowej Samorządowi Województwa Warmińsko
      – Mazurskiego na dofinansowanie zadań związanych z funkcjonowaniem Biura Regionalnego Województwa Warmińsko – Mazurskiego w Brukseli w roku 2020.
  20. Interpelacje Radnych.
  21. Zapytania Radnych.
  22. Wnioski i oświadczenia Radnych.
  23. Odpowiedzi na zgłoszone zapytania, interpelacje i wnioski Radnych.
  24. Odpowiedzi na zgłoszone wnioski Komisji Stałych Rady.
  25. Sprawy różne.
  27. Głos wolny.

W myśl art. 22 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r, o samorządzie powiatowym (tj. Dz. U. z 2019 r., poz. 511) pracodawca obowiązany jest zwolnić radnego od pracy zawodowej w celu umożliwienia radnemu brania udziału w pracach organów powiatu.

Przewodnicząca Rady Powiatu w Gołdap

Anna Falińska