PODSUMOWANIE PODLASKIEJ III LIGI PIŁKI RĘCZNEJ 2016/2017 – UKS JAĆWINGOWIE GOŁDAP

Sezon rozgrywek III ligowych dobiegł końca. Drużynie UKS Jaćwingowie Gołdap udało się wywalczyć miejsce na podium, zajęli ostatecznie 3 lokatę, zaraz za zespołami z Siemiatycz i Kętrzyna.

Pierwszy mecz w tym sezonie rozegrany został w Gołdapi z zespołem MLKS Czarni Olecko. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 36-30. W kolejnym meczu, tym razem na wyjeździe Jaćwingowie ulegli drużynie EKS Szczypiorniak 37-29. Następnie wygrali dwa spotkania z drużynami z Białegostoku- z KS Bestios 30-25 oraz z MOKS Słoneczny Stok 32-30. Na koniec przyszło się im zmierzyć z najsilniejszymi drużynami tabeli. Po zaciętych spotkaniach, przegrali z drużyną MKS MOSIR Kętrzyn 25-29, a drużynie TS Siemiatycze ulegli 27-35. Pierwszą rundę zakończyli na 4 miejscu z 6pkt na koncie.

Druga runda rozpoczęła się meczem z Czarnymi- nie należał on do prostych, Jaćwingowie zremisowali 24-24. Kolejne spotkanie rozegrane zostało z klubem z Ełku. Był to ważny mecz, ponieważ zawodnicy z Gołdapi chcieli przed własną publicznością zrewanżować się za wcześniejszą przegraną. I udało się- wygrali 34-26. Kolejny mecz rozegrali z KS Bestios. Było to bardzo wyrównane spotkanie, które zakończyło się jednobramkowym zwycięstwem Jaćwingów 28-27. W następnej gołdapska drużyna zmierzyła się z MOKS Słoneczny Stok- wygrali na własnym boisku 35-26. Tym samym zakończyła się dobra passa. Mimo wielkich starań nie udało się wygrać z drużyną z Kętrzyna. Ulegli im 20-26. Ostatnim meczem, który został rozegrany w tym sezonie, był mecz z liderem tabeli- TS Siemiatycze. Gołdapscy szczypiorniści grali w mocno osłabionym składzie, co przyczyniło się do wysokiej przegranej 23-34.

Drużyna UKS Jaćwingowie Gołdap zdobyła ostatecznie 13pkt, co dało 3 miejsce w klasyfikacji końcowej. Warty uwagi jest fakt, iż mecze cieszyły się ogromnym zainteresowaniem lokalnej społeczności. Każdy mecz przyciągał pełne trybuny kibiców. Trzeba także podkreślić, że w trakcie sezonu, treningi w klubie rozpoczęła bardzo duża ilość dzieci i młodzieży- do czego z pewnością takie mecze były zachętą.

Rozegranie całego sezonu rozgrywek ligowych możliwe było dzięki wsparciu Gminy Gołdap, Powiatu Gołdapskiego oraz Fundacji Wspierania Przedsiębiorczości Regionalnej w Gołdapi.

TABELA KOŃCOWA:

1. TS Siemiatycze