Perła Warmii i Mazur w koronie SP 3 Gołdap

Po wielu tygodniach starań, w środę 18 maja, na hali OSiR w Gołdapi rozegrany został Turniej Finałowy Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego Igrzysk Dzieci w Piłce Siatkowej „4” Chłopców Szkół Podstawowych.

Gospodarze ze Szkoły Podstawowej nr 3 nie dali szans rywalom i zdobyli upragniony tytuł mistrzów województwa. Impreza odbywała się pod honorowym patronatem burmistrza Gołdapi i starosty gołdapskiego.

Uroczystego otwarcia dokonali – Joanna Łabanowska (wiceburmistrz) i Zbigniew Konobrocki (dyrektor OSiR). Gołdapski finał województwa zgromadził najlepszych siatkarzy, którzy wcześniej przebrnęli przez sito eliminacji. W top 6 znaleźli się: SP 2 Nowe Miasto Lubawskie, SP 7 Bartoszyce, ZSS Ełk, SP 1 Olsztynek, SMS Ostróda (która zrezygnowała z zawodów) i oczywiście SP 3 Gołdap. Impreza Szkolnego Związku Sportowego na Warmii i Mazurach ma wielkie tradycje, a zdobyty tytuł duży prestiż i przepustkę na czerwcowy Finał Krajowy do Głuchołazów.

Wśród zawodników nie brakowało znanych nazwisk, którzy z powodzeniem starują w różnych imprezach szkolnych, klubowych i amatorskich. Zawodnicy Ci, przybyli z terenu całego województwa, potwierdzili swoje umiejętności, a udział w finale był dla wielu szczególnym występem. Kapitalnie usposobiona drużyna Szkoły Podstawowej Nr 3 w Gołdapi (Nikolas Krynicki, Mateusz Repow, Dorian Pietrzak, Jakub Czernicki, Michał Mor, Mikołaj Rawinis, Filip Budlewski, Tomasz Pańczuk, Michał Sadowski, Bartosz Klisz, Oliwier Żbikowski) prowadzona przez Łukasza Tarasiewicza sięgnęła w środę po złote medale i tytuł Mistrza Warmii i Mazur. Wojownicy z „trójki” wygrali wszystkie swoje cztery pojedynki. Na początek pokonali 2:0 (25:6, 25:21) – ZSS Ełk, a następnie 2:0 (25:14, 25:16) – SP 7 Bartoszyce, 2:0 (25:10, 25:13) – SP 2 Nowe Miasto Lubawskie i na koniec 2:0 (25:8, 25:10) – SP 1 Olsztynek. Drugie miejsce zajęli siatkarze Szkoły Podstawowej nr 7 z Bartoszyc, a trzecie – Zespół Szkół Sportowych z Ełku.

– Chłopcy pokazali swój kunszt, grając dobrze w obronie i konsekwentnie w ataku. Dodatkowo świetnie czytali grę – mówi trener. – Chciałbym wszystkim podziękować – chłopakom, rodzicom, wszystkim którzy dużo pracy włożyli w budowę tego zespołu oraz za pomoc w organizacji finału w Gołdapi, w tym za bardzo smaczne upieczone ciasta.

Organizację Finału Wojewódzkiego Igrzysk Dzieci w Piłce Siatkowej „4” Chłopców przeprowadzono na bardzo wysokim poziomie. Wszystkie zespoły z rąk dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi – Leszka Retela otrzymały puchary i dyplomy, a z miejsc I-III – dodatkowo medale. Najlepsi zawodnicy w zespołach tj. Nikolas Krynicki (SP 3 Gołdap), Bartek Murawski (SP 7 Bartoszyce), Dominik Kolęda (ZSS Ełk), Wiktor Podhajny (SP 1 Olsztynek), Igor Bochenek (SP 2 Nowe Miasto Lubawskie), nagrodzeni zostali pięknymi statuetkami. Statuetka dla najlepszego zawodnika turnieju powędrowała do Jakuba Czernickiego (SP 3 Gołdap). Teraz przed siatkarzami czerwcowe starcie w Finale Polski w Głuchołazach. Na wszystkich czekał gorący obiad w stołówce Szkoły Podstawowej nr 3. Mecze sędziowali panowie: Waldemar Rusak i Bartosz Mikielski. Organizatorami turnieju byli: Warmińsko-Mazurski Szkolny Związek Sportowy, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Gołdapi oraz Gołdapski Szkolny Związek Sportowy i UKS „Trójka” Gołdap, którzy są współfinansowani przez Gminę Gołdap.

WYNIKI:

SP 3 Gołdap – ZSS Ełk 2:0 (25:6,25:21);

SP 7 Bartoszyce – SP 1 Olsztynek 2:0 (25:12,25:17);

ZSS Ełk – SP 2 NML 2:1 (10:25,25:9,15:12);

SP 7 Bartoszyce – SP 3 Gołdap 0:2 (14:25,16:25);

SP 2 NML – SP 1 Olsztynek 1:2 (15:25,25:21,16:18);

SP 7 Bartoszyce – ZSS Ełk 2:1 (25:11,13:25,24:22);

SP 2 NML – SP 3 Gołdap 0:2 (10:25,13:25);

ZSS Ełk – SP 1 Olsztynek 2:1 (15:25,25:10,15:9);

SP 7 Bartoszyce – SP 2 NML 2:1 (25:17,20:25,15:9);

SP 1 Olsztynek – SP 3 Gołdap 0:2 (8:25,10:25).

KLASYFIKACJA „4”:

1. SP 3 Gołdap,

2. SP 7 Bartoszyce,

3. ZSS Ełk,

4. SP 1 Olsztynek,

5. SP 2 Nowe Miasto Lubawskie.