Pałki świetlne przekazane gołdapskiej policji

rb

Alkometr, Alkogogle, AlcoBlow, Zestaw Ratownictwa Medycznego, fantomy służące do nauki prawidłowej resuscytacji krążeniowo-oddechowej, latarki oraz Autochodzik – to sprzęt, który otrzymała gołdapska policja dzięki realizacji trzech edycji projektu „On, ty i ja na tej samej drodze”.
Kolejnym sprzętem, który będzie używany przez policję, są pałki świetlne, których Starostwo Powiatowe w Gołdapi zakupiło 7 sztuk.
29 grudnia 2015 r. starosta gołdapski Andrzej Ciołek wraz z przewodniczącym Rady Powiatu Leszkiem Retelem przekazli pałki zastępcy komendanta powiatowego policji w Gołdapi mł. insp. Ryszardowi Stemplewskiemu.
Jest to profesjonalny sprzęt, który pomoże w realizacji codziennych czynności przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi. Pałki świecą w trzech kolorach – światłem: czerwonym, zielonym i niebieskim, światłem ciągłym lub migającym. Zrobione są z mocnego tworzywa sztucznego. W zestawie znajdują się  akumulatorki oraz 2 ładowarki. Wartość zestawu wynosi 2 726,91 złotych brutto.