OWES w Ełku zaprasza na spotkanie z ekonomią społeczną w Baniach Mazurskich

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Ełku prowadzony przez Stowarzyszenie Adelfi serdecznie zaprasza na spotkanie z ekonomią społeczną, które odbędzie się 30 października w Gminnym Ośrodku Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich. W programie warsztaty rękodzielnicze m.in. z tworzenia biżuterii filcowej oraz ozdabiania szkatułek na drobiazgi metodą decoupage.

W kolejnym jesiennym spotkaniu z ekonomią społeczną zaprezentuje się Stowarzyszenia Żytkiejmska Struga, która przekształciła się w przedsiębiorstwo społeczne. Jej przedstawicielki – oprócz poprowadzenia ciekawych warsztatów rękodzielniczych – opowiedzą o pozyskaniu środków z Funduszu Przedsiębiorczości Społecznej oraz o tym, w jaki sposób wpłynęło to na rozwój ich działalności.

A co w programie spotkania? Na początek stworzymy biżuterię z filcu, następnie, aby nie zgubić jej w drodze do domu, stworzymy niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju drewniane szkatułki ozdabiając je metodą decoupage. Na koniec, myśląc o przyjaznej i uporządkowanej przestrzeni naszych domowych pieleszy, zrobimy wieszaki na klucze, którą będziemy mogli z dumą powiesić w korytarzach naszych mieszkań.

Na spotkanie zapraszamy mieszkańców powiatu gołdapskiego.

Czas trwania warsztatów: 4 godziny (15.30 – 19.30)

Miejsce: Gminny Ośrodek Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich, ul. Sportowa 2

Warsztaty są bezpłatne, aby wziąć w nich udział wystarczy wypełnić i przesłać na adres mailowy paulina.zajkowska@adelfi.pl lub pocztą tradycyjną do biura OWES ul. Małeckich 3 lok. 1, 19-300 Ełk dostępny poniżej formularz zgłoszeniowy.

Ilość miejsc ograniczona, o uczestnictwie w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń.

Więcej informacji o spotkaniach udziela Paulina Zajkowska pod nr tel. 87/737 74 82.

Formularz zgloszeniowy Banie Mazurskie, 30.10.2017