Odzyskanie Niepodległości żyje w pamięci młodych ludzi

Zespół Szkół Zawodowych w Gołdapi co roku kultywuje piękną tradycję upamiętnienia Narodowego Święta Niepodległości 11 Listopada.  Przedstawiając montaż słowno-muzyczny młodzież przeniosła swoich kolegów do czasów, kiedy Polska była w dramatycznym położeniu i jak heroicznym wysiłkiem odzyskała tożsamość. Narrację przeplatały wiersze i pieśni o tematyce patriotycznej i wojskowej. Widzowie byli zachwyceni, a jednocześnie wzruszeni bogatym i ambitnym repertuarem, zaprezentowanym przez młodych artystów. Koncert powstał według scenariusza i w reżyserii Anny Białous, Anny Strechy i Anny Kęsik. Pięknym uzupełnieniem tej sentymentalnej podróży była obecność przemiłej grupy przedszkolaków z oddziałów przedszkolnych Szkoły Podstawowej nr 1 w Gołdapi wraz z opiekunami. Swoją obecnością koncert uświetnił Andrzej Ciołek – wicestarosta gołdapski reprezentujący starostę gołdapskiego Marzannę Wardziejewską.