Obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną „Bądźmy Razem”

„Bądźmy razem” – pod tym hasłem w parku miejskim z inicjatywy Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Gołdapi obchodzono dziś Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Otwarcia imprezy dokonała dyrektor ZPEW Anna Kuskowska oraz starosta gołdapski Marzanna Wardziejewska, która objęła przedsięwzięcie patronatem honorowym. W wydarzeniu uczestniczyła również przewodnicząca Rady Powiatu Alicja Iwaniuk.

Impreza cieszyła się sporym zainteresowaniem, a w programie przewidziano liczne występy artystyczne przygotowane przez uczniów i nauczycieli szkół z terenu powiatu gołdapskiego, aukcje gadżetów przekazanych przez Fundacje Anny Dymnej „Mimo Wszystko” i wiele innych, ciekawych atrakcji.

Po części artystycznej nastąpił uroczysty przemarsz alejami parku miejskiego w geście solidarności z osobami z niepełnosprawnością intelektualną, zakończony wypuszczeniem w niebo balonów.

Obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną "Bądźmy Razem"