Obchody 77. rocznicy zbrodni katyńskiej i 7. rocznicy katastrofy smoleńskiej

W poniedziałek, 10 kwietnia mieszkańcy powiatu gołdapskiego uczcili pamięć ofiar zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej.

O godzinie 8:41 na Placu Zwycięstwa w Gołdapi zawyły syreny. Odśpiewano hymn, był Apel Pamięci i salwa honorowa oddana przez żołnierzy z 15. Pułku Przeciwlotniczego w Gołdapi.

Katyń to bolesna zadra w naszej ogólnonarodowej historii. Należy o niej pamiętać i przekazywać tę prawdę kolejnym pokoleniom. Rozmiar tej tragedii przez wiele lat okryty był milczeniem – mówił starosta gołdapski Andrzej Ciołek.  Głos zabrała również wicestarosta Grażyna Barbara Senda: Siedem lat temu doszło do największej tragedii w powojennej Polsce. W katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem zginęło 96 naszych obywateli, polska elita. Uczcijmy dzisiaj pamięć ofiar zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej.

Tradycyjnie już, uroczystości zakończyły się złożeniem wieńców i zniczy pod Pomnikiem Niepodległości.