O możliwościach finansowania z UE podczas dwudniowej wizyty naszych samorządowców w Brukseli

Z inicjatywy marszałka województwa Gustawa Marka Brzezina, posła do Europarlamentu Krzysztofa Hetmana oraz Stowarzyszenia „Polskie Miasta w Cittaslow” – 5 i 6 marca odbywało się w Brukseli spotkanie z udziałem burmistrzów i starostów naszego regionu. Gołdap reprezentowali – starosta Marzanna Wardziejewska, burmistrz Tomasz Luto i wiceburmistrz Jacek Morzy.

W wizycie studyjnej uczestniczyło 11 starostów i 7 burmistrzów z województwa warmińsko-mazurskiego. Głównym celem było zapoznanie się z możliwościami dalszego finansowania naszego regionu ze środków UE, w tym z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Odbyła się też konferencja pod nazwą – „Rola rewitalizacji społecznej w rozwoju gospodarczym małych miasteczek”. Okazuje się bowiem, że miasteczka będące w Stowarzyszeniu „Polskie Miasta w Cittaslow” (w tym Gołdap) nadal będą miały możliwość pozyskania niemałych środków przeznaczonych między innymi na inwestycje w miastach członkowskich.

W siedzibie Parlamentu Europejskiego burmistrzowie i starostowie spotkali się również z polskimi europarlamentarzystami i (w Domu Polski Wschodniej) ze stałymi przedstawicielami naszego rządu w Brukseli.

Red. Goldap.org