„Niebieski Start” w Gołdapi

Pod Honorowym Patronatem Starosty Gołdapskiego odbyły się 2 kwietnia 2016 r. obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. „Niebieski Start” w Gołdapi został zorganizowany przez Fundację „Tu i Teraz” oraz Zespół Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Gołdapi. W obchodach wzięło udział ponad 100 osób, w tym wicestarosta gołdapski Grażyna Barbara Senda.

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w Gołdapi rozpoczął się od projekcji filmu „Temple Grandin” opowiadającego o kobiecie dotkniętej autyzmem. Następnie odbyła się sztafeta alejkami parku jako symboliczny gest solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem. Na Placu Zwycięstwa miały miejsce również konsultacje specjalistów dotyczące autyzmu oraz profilaktyki uzależnień. Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu zakończyły się prelekcją w domu Kultury oraz koncertem zespołu „Klezmer”.

Tego typu inicjatywy jak „Niebieski Start” w Gołdapi mają na celu  wzrost świadomości społeczeństwa na temat dziecięcego autyzmu. Trzeba bowiem wiedzieć, że dzieci i osoby dorosłe cierpiące na autyzm stają przed wieloma wyzwaniami i przeszkodami w codziennym życiu. Niezwykle ważne jest zatem, abyśmy wszyscy byli wsparciem dla dzieci z autyzmem i ich rodziców.

fot. A. Truchan

[Not a valid template]

 

Comments are closed.