„Nie bój się zabłysnąć” – Odblaskowy pokaz mody

Czy strój codzienny lub na imprezę może zarazem spełniać wymogi bezpieczeństwa drogowego? Na te pytanie starały się odpowiedzieć przedszkolaki w zorganizowanym odblaskowym pokazie mody. Na specjalnie przygotowanym wybiegu dzieci zaprezentowały nowe podejście do odblasków. Na widowni zasiadła m.in. starosta Marzanna Wardziejewska. Maluchy dosłownie błyszczały! 
W źle oświetlonych miejscach na drodze, piesi i rowerzyści bez odblasków dostrzegani są przez kierowców zazwyczaj z odległości 20-30 metrów. Dzięki odblaskom, które odbijają światła samochodu, kierowca jest w stanie zobaczyć osobę już z odległości nawet 150 metrów! To różnica, która może mieć zasadnicze znaczenie dla zdrowia i życia pieszych. Jednak wiele osób kojarząc odblaski z czymś tandetnym i nieatrakcyjnym unika ich noszenia.
Dlatego też gołdapscy policjanci wspólnie ze Starostwem Powiatowym i maluchami z Niepublicznego Przedszkola „Bajka” zorganizowali odblaskowy pokaz mody, aby propagować ideę noszenia elementów odblaskowych zwiększających bezpieczeństwo w ruchu drogowym.
Podczas występu maluchy zaprezentowały się zebranym ubrane w odblaskowe „kreacje”, następnie policjantka przekazała widzom przepisy prawa o ruchu drogowym, wyjaśniła zasady działania elementów odblaskowych i zachęcała do dbania o własne bezpieczeństwo. Pokaz urozmaicił występ artystyczny poświęcony tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym, po czym wszyscy zebrani otrzymali odblaskowe zawieszki i słodkości.

Comments are closed.