Narodowe Czytanie 2018 – „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego

7 września odbyła się siódma odsłona polskiej akcji społecznej – Narodowe Czytanie. Zapoczątkowana w 2012 roku inicjatywa ma na celu propagowanie znajomości literatury narodowej. Po „Panu Tadeuszu”, „Zemście”, Sienkiewiczowskiej „Trylogii” i innych wielkich dziełach nadszedł czas na „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego, którego fragmenty w dwóch odsłonach zaprezentowali nam zaproszeni przedstawiciele służb mundurowych oraz osoby z instytucji publicznych.

Narodowe Czytanie poprowadził mjr Grzegorz Łapiński, który wprowadził publiczność w klimat spotkania.

Organizatorami tegorocznej edycji Narodowego Czytania był 15. Gołdapski Pułk Przeciwlotniczy, Biblioteka Publiczna oraz Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Gołdapi. Wydarzenie objął swym patronatem Burmistrz Gołdapi oraz Starosta Gołdapski. Ponadto czytaniu patronowały media: goldap.info i goldap.org., radio 5 oraz Polskie Radio Olsztyn. Narodowe Czytanie odbyło się na placu  15.Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego.

Imprezę uatrakcyjniły występy dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Gołdapi, uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy „Słoneczny Dom” w Gołdapi.

Dla zainteresowanych był również wystawiony sprzęt wojskowy, którym dysponuje  15.Gołdapski Pułk Przeciwlotniczy.

Pomiędzy odczytami odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu ogłoszonego przez Bibliotekę Publiczną w Gołdapi na spot reklamowy promujący tegoroczne Narodowe Czytanie.

W wydarzeniu uczestniczyła społeczność lokalna oraz uczniowie gołdapskich szkół.

Red. Biblioteka Publiczna w Gołdapi